piektdiena, 2016. gada 24. jūnijs

Pasmaidīsim!


Jānis atnācis uz pieņemšanu pie ārsta.
-Lai uzlabotu gremošanas trakta darbību, es dzeru alu, apetītes trūkuma gadījumā es dzeru balto vīnu, ja zems asinsspiediens - sarkano vīnu, pie paaugstināta spiediena konjaku, ja moka angīna - dzeru šņabi.
- Bet ūdeni?
- Tāda slimība man vēl nav bijusi...
Šodien izskaņas Jāņu dienai, plkst.23.13 vakarā termometra rādītājs +27°. Laba pārbaude Jāņu dienas ēdienkartes ietekmei uz cilvēka veselību?
No šīs dienas piedzīvoto ainu sabiedriskajā transportā.
Autobusā iekāpj jauns vīrietis ne pārāk liels augumā sarkans vaigā, kā biete. Ļengani nosēžas uz krēsla, nomet arī kreklu, mēģina zvanīt ātrajiem, slikti ar sirdi esot, tā labi esot līgojis. Piedāvāju tīru ūdeni (paņem tikai vienu malku). Vīrietis jautā: Ir kādam validols? Ar sirdi slikti.
Pretim sēdošā sieviete somiņā sameklē sirds zāles (nenosauca apzīmējumu)un pasniedz vīrietim, lai viņš to sirds zāli turētu zem mēles. Vīrietis ne jau tur zem mēli, bet košļā, kā košļeni un zūdās par skābumu mutē, vēl nav sakošļājis pirmo, kad lūdzas pēc otro un n-tās reizes paldies saka sievietei. Tuvojas Sarkandaugavai autobuss, puisis pieturēdams bikses ar vienu roku (šļūk lejup), ar otru roku ņem līdzi novilkto kreklu un dodas uz durvju pusi... Ļengans, bet dzīvs, pats savām kājām izkāpa no autobusa un devās mājup...
Kā Tu domā? Ūdens ir vajadzīgs vasaras karstākajā svelmē, lai nepārslogotu sirdi un ātrās palīdzības brigādi?
Jaukus svētkus jums un mums visiem!
 

pirmdiena, 2016. gada 13. jūnijs

Mīliet viens otru.

Vasara-Kapusvētku laiks, aicina kopā visus pēcnācējus, piederīgos uz Svēto misi pie piederīgo kapu kopiņām svētajā kalniņā kopējā lūgšanā par visiem mūžībā aizgājušajiem.Dalībnieku skaits mainās; kurus pazinām un kopā bērnībā spēlējāmies, mācījāmies un strādājām, katru gadu tikāmies kapusvētkos, nevienmēr mums lemts sastapt starp dzīvajiem šogad. Blakām tavu tuvinieku kapam radusies svaiga kapu kopiņa ziedos rotāta un piemiņas vietā krusts par laicīgās dzīves ceļa beigām...
11.jūnijā daudzās kapsētās dega svecītes, smaržoja ziedi, dziedāja dziesmas, mācītājs teica runu.Manas dzimtas aizgājušie mūžībā atdusas Kapenieku kapsētā. Ne vienmēr ir bijusi dzīvē iespēja ierasties tieši tajā dienā un laikā uz Svēto misi, bet lūgšanās par mirušajiem mūždien atcerētos.
Gribat ticat, gribat neticat, lūgšanai pieder neaprakstāms spēks, pat lietus mākoņi pašķiras un uzspīd saule virs to vietu, kur lūdzēji pulcējušies.No mācītāja runas:"... ir vieglāk sakopt kapa kopiņu, uzlikt kapakmeni vai pieminekli, samaksāt naudu vienreiz par to visu. Daudzreiz grūtāk strādāt pašam ar sevi, lūgšana aizgājējiem, kuru tu veic katru dienu, tā ir pati galvenā priekš viņu dvēselēm..."
Atceries bērns savus vecākus, vecvecākus..., lai kurā zemes malā atrastos, neaizmirsti lūgšanu par mūžībā aizgājušajiem!
Ir evanģelizācijas žurnāls Mīliet viens otru "Jo tāda ir Dieva griba-lai jūsu dzīve būtu svēta" ko pārvedu mājās.Esi lasījis?
Varbūt arī tevi interesē Mīlestības karagājiena ābece?
Mīlestības karagājiena ĀBECE.
                                       1.
Cieni katru cilvēku, jo Kristus dzīvo viņā!
Esi atsaucīgs otram cilvēkam, tavam brālim!
                                       2.
Domā labi par visiem-ne par vienu nedomā slikti!
Centies atrast kaut ko labu pat vissliktākajā!
                                      3.
Vienmēr runā labvēlīgi par citiem-nerunā slikti par tuviniekiem!
Labo ar vārdu panākto aizvainojumu!
Neveicini starp cilvēkiem atšvešinātību!
                                     4.
Ar katru runā mīlestības valodā!
Nepacel balsi, nenolādi!
Neradi nepatikšanas! Neliec raudāt!
Nomierini un izrādi labestību!
                                    5.
Piedod visiem visu!
Neglabā sirdī aizvainojumu!
Izlīgumam vienmēr pasniedz roku pirmais!
                                     6.
Rīkojies vienmēr tuvinieka labumam!
Dari katram tā, kā gribi, lai darītu tev-tas ir, labu!
Nedomā par to, ka tev kāds ir parādā, bet par to, ka tu esi parādā citiem!
                                    7.
Cita ciešanās izrādi līdzjūtību dabīgi!
Steidzies palīgā ar uzmundrinājumu, padomu, palīdzību sirdī!
                                    8.
Strādā cītīgi, jo tava darba augļus izmanto citi, kā tu izmanto citu darba augļus!
                                   9.
Pievienojies sabiedriskajai palīdzībai tuviniekiem!
Atveries nabagiem un slimiem! Dod no tā, kas tev ir!
Centies pamanīt sev apkārt tos, kas meklē palīdzību!
                                  10.
Lūdz Dievu par visiem, pat par nelabvēļiem!
               Kard.Stefans Višinskis (1900-1981)
Vai grūti iemācīties mīlestības karagājiena ābeci un pielietot dzīvē? Nekas nevar būt grūti, ja to visu sāk ar paraugu ģimenē. Dieva svētību tavai ģimenei un mieru sirdī ikdienas soli steidzot pēc dieņišķo maizi vairojot ticības spēku, kas nesīs pāri visam! "Kas pastāv līdz galam, tas taps izglābts" (Mt10,22)
Rūpēties par sevi un otru ikdienā daudz patīkamāk, nekā zaudējot savus piederīgos lūgt lūgšanas visa mūža garumā. Saudzējiet sevi un mīliet viens otru šai dzīvē laicīgā!Jauku vasariņu!

sestdiena, 2016. gada 4. jūnijs

Cieni ikvienu cilvēku!

Mēs, cilvēki, dzīvē esam ļoti dažādi pēc rakstura iezīmēm, pēc izskata un veselības stāvokli, pēc ieņemamā amata, skopi un dāsni pret sevi un citiem, bagāti un nabagi, veci un jauni, mazi un lieli augumā un dūšā... un visi esam vajadzīgi viens otram. Liels vai mazs, uz sevi strādājošs vai uz sistēmu strādājošs, mēs visi esam cilvēki un dzīvē "slīpējam" viens otru.
"Ikviens cilvēks, kurš uzrodas mūsu dzīvē ir skolotājs. Kāds māca mums būt spēcīgākam, kāds -gudrākam, kāds māca piedot, kāds - būt laimīgam un priecāties par katru nodzīvoto dienu. Kāds vispār mums neko nemāca - vienkārši lauž mūs, bet arī no tā mēs iegūstam pieredzi. Cieni ikvienu cilvēku, lai arī tas uzradies tikai uz īsu mirkli, jo, ja tas uzradies,tam vien jau ir kāda nozīme."
/O Sensei Marihei Ueshiba./
Lai cik augstvērtīgi tehnika strādā mūsu civilizācijas laikmetā, bez cilvēka neiztikt.
Maija sākumā gaidīju sabiedrisko transportu pieturvietā pie Rīgas dzelzsceļa stacijas. Kāda sirma kundzīte maza augumā stūma ratiņkrēslu ar sēdošu kungu tajos. Viņai bija jāiekļūst trolejbusā. Durvis atvērās, platforma izslīdēja ārā un tūlīt atpakaļ ieslīdēja; šoferis pacietīgi gaidīja, kungs ratiņkrēslā sēžot arī gaidīja un sirmā kundzīte nervozēja... Automātika sabojājusies. No trolejbusa izleca 3 jauni vīrieši palīgā invalīdam ratiņkrēslā, viens moments un pasažieris ar visu ratiņkrēslu jau trolejbusa salonā...
Kas gan var būt labāks par cilvēka pretī nākšanu? Cilvēka atsaucība, sirds siltums un izdarīgās rokas ir augstākā vērtība šai dzīvē.
Mieru un siltumu ik katra mājās!
apriņķis.lv
Mācītājs Dainis Pandars
– Kas īsti ir cieņa?
– Cieņa ir tāda attieksme, kas atzīst otra vērtību. Cienot tos, kuri ir virs mums, mēs atzīstam viņu varu jeb autoritāti pār mums, un labprātīgi ļaujam viņiem ietekmēt mūsu dzīvi.

Cienīt nav tas pats, kas paklausīt, jo cieņa ir attieksme, bet paklausīšana – rīcība. Piemēram, ja bērns ciena savu tēvu, viņš tēta teikto uztver kā vērtīgu un paklausa. Ja tēvs bērnam nav autoritāte, viņš tēta lūgumu var izpildīt, bet kurnot, dusmojoties, tātad bez cieņas. Ģimenē cieņas pilna attieksme uztur pareizu kārtību, jo vecāki valda pār bērniem, nevis otrādi.

Katrs cilvēks pasaulē ir radīts pēc Dieva tēla un līdzības, un katram cilvēkam piemīt vērtība, kas viņam ir Radītāja dota. Tāpēc visi cilvēki ir jāciena un jāatzīst viņu vērtība, kuru neviens nevar ne atņemt, ne izmainīt. Katrs no mums ir cienījams cilvēks, sākot ar bezpajumtnieku un beidzot ar prezidentu. Līdzībās runājot, tas ir kā ar zeltu. No viena un tā paša zelta gabala var izliet gan ubaga, gan prezidenta figūriņu. Noliekot abas zelta figūras uz svariem, tās svērs vienādi. Atšķirsies vienīgi mūsu attieksme, uzlūkojot figūriņas. Dzīves laikā mēs varam iegūt papildu cieņu ar divām lietām – ar labu raksturu un labiem darbiem.

Lielāku cieņu pelna godīgs un draudzīgs raksturs, nevis melīgs un naida pilns. Cienījami ir tie darbi, kuri nes labumu citiem, nevis krāpšana, zagšana vai piekaušana. Svarīgi ir nošķirt cilvēka nemainīgo vērtību no viņa rakstura un darbiem. Lai cilvēka uzvedība un darbi būtu cieņas vērti, Radītājs ir devis desmit baušļus un aicinājis pēc tiem dzīvot.

Svētie Raksti māca, ka cieņa ir jāizrāda ne tikai tiem, kuri ir virs mums, bet arī tiem, kuri ir vājāki vai nonākuši nelaimē. Īpaši tas atteicas uz atraitnēm un bāreņiem, jo atraitnēm nav vīru, bet bāreņiem nav vecāku, kuri var aizstāvēt viņus. Bībele aicina cienīt arī nabadzīgus cilvēkus un bezpajumtniekus. Lai gan viņi lielā mērā paši ir atbildīgi par savu stāvokli, tomēr, saucot viņus par "bomžiem", parasti to darām ar nicinājuma pieskaņu.

Īpaša cieņa ir jāizrāda sirmgalvjiem un veciem cilvēkiem, jo Bībelē ir teikts: "Sirmas galvas priekšā tev būs piecelties" un "Godini vecu cilvēku!". Valstī ir jāciena tie cilvēki, kuri pirms mums ir strādājuši valsts labā, jo bez viņiem arī mūs te nebūtu. Īpaša cieņa ir jāizrāda viesiem, kuri ierodas pie mums ciemos.

Mēs esam aicināti cienīt cits citu un godāt tos, kuri ir virs mums. To darot, arī mēs paši jūtamies vērtīgāki. Pašcieņa piešķir mūsu dzīvei jēgu, dod pārliecību par sevi, tāpēc zūd vajadzība sacensties ar kādu, no kā rodas skaudība, greizsirdība, nenovīdība. Tas, ka mēs izpildām Radītāja noteikto kārtību, dara mūs laimīgus – pār mums plūst viņa svētība un mūsu dzīvē valda miers, brīvība un viss notiek viegli, it kā pats no sevis